Здоров`я в кожний дім!
044 593 01 37

Безпечна засмага: як отримати красивий загар і знизити ризик

Безпечна засмага: як отримати красивий загар і знизити ризик

Сьогодні все більше фахівців і вчених говорить про те, що перебувати на сонці небезпечно для вашого організму, особливо тривалий час. Також можна почути і те, що ультрафіолетові промені дуже погано відображаються на нашому здоров’ї, а засмагати і зовсім не можна і які б там умови не диктувала мода. Чи насправді все це правда або ж чергова вигадка? Може сонце представляти загрозу для нас і як необхідно правильно засмагати?

Красивий загар: чи безпечно це?

Як би не старалися сьогодні багато людей похилого віку говорити про те, що сонце — це корисно і потрібно більше засмагати, але це вже давно не так. Сьогодні сонце вже не так корисно і в деяких випадках більше шкодить людині, ніж допомагає. Навіть якщо враховувати те, що ультрафіолетові промені допомагають виробляти в нашому організмі вітаміни D і F2, все одно цього мало, щоб перекрити ту шкоду, яку вона може завдати. Причина такої зміни полягає далеко не в самому сонці, а в озонової оболонки планети, яка стала дуже дірявий, щоб нормально захищати людей від надлишку ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання.

Ультрафіолетові промені можуть викликати опіки шкіри в кращому випадку, а в гіршому навіть утворення злоякісних пухлин. Люди, які хворіють на рак останнім часом помирають швидше, а їх кількість збільшилася в кілька десятків разів, навіть якщо порівнювати з кінцем минулого століття. Рак шкіри може проявитися і як звичайні червоні плями, і як невеликі горбки на шкірі які будуть нагадувати перлини. Також ультрафіолет цілком здатний перетворити звичайну родимку в небезпечну для життя меланому. Родимі плями теж можуть зазнавати змін: міняють колір і форму, починають кровоточити.

Людям у яких дуже багато родимок категорично заборонено дуже довго перебувати на сонці, а якщо ви почали помічати щось дивне на своїй шкірі, то необхідно відразу ж звернутися до лікаря. Пам’ятайте, що якщо рак шкіри був виявлений на початковій стадії, то ще не все втрачено і від нього можна позбутися. Ракові клітини та інші злоякісні пухлини можуть здатися вам самим жахливим до чого може призвести ультрафіолетове опромінення, але насправді це не так і є ще щось більш страшне, ніж це.

Сонце: як воно впливає на передчасне старіння

Сонце має здатність проникати глибоко в шкіру. Там промені руйнують колаген і еластин завдяки яким наша шкіра пружна, а так вона втрачає свою пружність, але ми отримуємо загар. Як результат все це призводить до того, що разом з красивим загаром ми отримуємо як бонус ще й ранню старість.

Багато хто може запитати, чи безпечний загар? І як би це прикро не звучало, але такого немає. Пояснення цьому до неможливого просте. Коли наша шкіра темніє, то таким чином вона намагається захистити себе від впливу ультрафіолетових променів. Меланін (пігмент, який робить нашу шкіру красивого бронзового кольору) направляється до поверхні шкіри. Ми всі звикли називати засмага відпочинком, але насправді наш організм в цей час знаходиться в повній бойовій готовності і аж ніяк не відпочиває. Крім цього верхній шар шкіри значно потовщується, щоб захистити себе, але на всі 100% у неї це не виходить.
Тому намагайтеся дуже довго не засмагати і коли ви перебуваєте на сонці тривалий час, то використовуйте сонцезахисні креми, які хоч трохи зможуть знизити шкоду від сонячних променів

За матеріалами сайту
http://wig.com.ua