Здоров`я в кожний дім!

Новини мережі

Спеціальні пропозиції зі знижками у листопаді 2021 року

Вересень🍂☔️ та жовтень 🍎Знижки на Акційні позиції 🍁

Під час карантину аптеки працюють у звичному режимі

Подорожі за кордон

Перед поїздкою за кордон багато хто шукає список ліків, заборонених до провезення через кордон, а також, які ліки можна провозити через кордон безвіз. Читачів в основному цікавлять країни Євросоюзу та Близького Сходу (Єгипет, Туреччина).

Які ліки заборонено перевозити через кордон
Психотропні, наркотичні препарати, які випускаються за рецептом строго на бланках. У деяких країнах забороняється ввозити, наприклад, валокордин, корвалол і ліки з великою кількістю спирту.
У кожній країні є цілі списки заборонених речовин, які можуть входити до складу ліків. Проблеми можуть бути з, здавалося б, нешкідливими таблетками від кашлю, які містять кодеїн.
Список заборонених ліків в іноземних державах різний.
Наркотичні засоби, психотропні речовини і їх прекурсори, ввезення та вивезення яких на митну територію митного союзу допускається на підставі ліцензії.

Заборонені речовини: кодеїн і ефедрин.

Найпоширеніші ліки, що містять ці речовини, а тому заборонені до ввезення в ЄС:
Пенталгін-Н
Нурофен Плюс
Седальгін
Седан-М
Каффетін
Коделак
Терпінкод
Кодтерпін
Солутан
Теофедрин-Н
Інсановін
бронхолитин
Бронхітусен
Бронхотон
Бронхоцін
Кетанов
Нео Теофедрин
Ефедрин.
Якщо ці ліки прописані лікарем, згідно з митними правилами ЄС, можна провозити до 20 таблеток препарату з упаковкою, інструкцією і рецептом з печаткою і підписом лікаря.

Яка кількість ліків можна перевозити через кордон
Ліків має бути стільки, скільки вам особисто може знадобитися на час перебування в іншій країні, але не більше п’яти упаковок ліків кожного найменування.

Перевезення рідких препаратів
Флаконами не більш 100мл в багажі або ручній поклажі, попередньо запакувавши в прозорі герметичні пакети. Якщо мова йде про переліт літаком, є нюанси про безпеку польотів, їх потрібно уточнювати безпосередньо у компанії-перевізника.

Якщо ви їдете за кордон, і проходите курс лікування, який не можна переривати, а ліки, які прописані, містять заборонені речовини (написані вище) то потрібно мати при собі такі документи

Копію мед. картки
рецепт
Чек з аптеки, де ви купували ліки
Довідка від лікаря із зазначеним діагнозом і необхідністю прийому препаратів його кількість і термін прийому на момент поїздки. Документи повинні бути підписані лікуючим і головлікарем, завірені печаткою медустанови.
Обов’язково такі ліки треба письмово декларувати на митниці.

Звичайні ліки, в тому числі антибіотики, інсулін, інгалятори для астматиків, протиалергічні, можна провозити в необхідній кількості в ручній поклажі. Трав’яні збори дозволено перевозити тільки в заводській упаковці.

Загальне правило для всіх країн
Якщо у вас є підтвердження, що перевозяться ліки призначені лікарем, то ви маєте повне право з ними виїжджати з обов’язковим письмовим декларуванням на митниці і наданням медичних документів про призначення.

Збираючись у подорож важливо правильно сформувати свою дорожню аптечку. У деяких країнах взагалі дуже важко купити ліки, а буває навіть неможливо. Наприклад, в Берліні, без рецепта виписаного лікарем в аптеці нічого не продадуть. Навіть при звичайній застуді.

Список ліків в дорогу за кордон
препарати проти заколисування в транспорті;
засоби від нетравлення шлунку, жовчогінні;
перев’язувальний матеріал (бинти, ватяні кульки);
серцево-судинні засоби;
водонепроникний лейкопластир;
контрацептиви (презервативи);
одноразові шприци;
очні краплі;
болезаспокійливі засоби;
якщо у людини є якісь хронічні захворювання, наприклад, діабет або алергія, то, звичайно ж, ліки за профілем необхідно взяти в обов’язковому порядку.
кошти від укусів комах;
сонцезахисні засоби.
За порушення порядку проходження митного контролю передбачена адміністративна відповідальність. Мінімальний штраф - 1700 грн. За рішенням суду можлива конфіскація ліків. І, звичайно, до кримінальної відповідальності можуть залучатися особи, які перевозять препарати, що містять наркотичні чи психотропні речовини з приховуванням від митного контролю.

Нормативно-правові акти щодо ввозу на Територію України лікарських засобів: Закон України «Про лікарські засоби», Закон України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», Постанова Кабінету Міністрів України «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування».